Już po raz 19 w historii, w Pruszkowie, w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, w dniu  04.11.2023 r., odbyły się zmagania drużyn kumite z całego kraju w bardzo prestiżowym turnieju Mazovia Cup. Najlepsi zawodnicy kumite nie chcą przegapić tak ważnej imprezy jakim jest Puchar Polski w Kumite Drużynowym i tworząc drużyny klubowe lub okręgowe walczą o miano najlepszych w konkurencji. Nasz klub wystawił jedną drużynę kobiet w kategorii junior młodszy-junior w składzie: Sara Bebkiewicz (sekcja Wiczlino), Natalia Bielicka (sekcja Karwiny) oraz Hanna Jaroszewska (sekcja Karwiny). Oprócz tego, z naszego klubu Małgorzata Patyna (sekcja Karwiny) razem z koleżankami z Wejherowa utworzyły drużynę Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku. Bardzo dobre walki jednej i drugiej drużyny odbiły się dużym echem, gdyż zawodniczki Małgorzata Patyna (26 punktów w 5 walkach) oraz Natalia Bielicka (24 punkty w 3 walkach) były, chyba, najlepiej punktującymi zawodniczkami całego turnieju. Niestety mimo  rewelacyjnej dyspozycji w/w reprezentantek naszego klubu udało się tylko zająć IV miejsce drużynie, w której startowała Małgorzata Patyna. Drużyna Karate Klubu Gdynia w fazie grupowej miała najsilniejsze rywalki  z Krakowa, Pruszkowa i Aleksandrowa Łódzkiego i zabrakło tylko 2 punktów, aby awansować do strefy medalowej.  Niedosyt jest dość duży, gdyż mogliśmy postawić na udział jednej silnej drużyny a nie wspierać innych karateków z naszego województwa. Nie mniej, bardzo dobre starty wszystkich zawodniczek z naszego klubu niezmiernie cieszą i pozwalają pozytywnie patrzeć na kolejne imprezy. Ale pracy trzeba jeszcze wykonać dość dużo.

Gratulujemy i oczekujemy jeszcze lepszych występów!