W dniu 23.02.2014 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wejherowie został rozegrany Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego, którego organizatorem był Karate Klub Wejherowo i Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdyni.

W zawodach startowało 238 zawodników z 8 klubów z województwa pomorskiego oraz Akademia Karate Tradycyjnego w Koszalinie i UKS Praga Południe Warszawa.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Wejherowie i Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Na zawody przybyli Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa Pan Bogdan Tokłowicz, Rektor AWFiS w Gdańsku Pan Waldemar Moska, Pan Jacek Gafka w imieniu Starosty Powiatu Wejherowskiego Pana Józefa Reszke oraz Aleksandra Klawitter-Pohnke Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 9 w Wejherowie. Dekoracji zawodników dokonywali Pan Jacek Gafka, radny miasta Wejherowa oraz Pan Waldemar Moska, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Reprezentanci Karate Klub Gdynia zdobyli w sumie 18 medali – 3 złote, 6 srebrnych i 9 brązowych, zdobywając w sumie 55 punktów i zając w klasyfikacji zespołowej 1 miejsce, ex-eqo z Karate Klubem Wejherowo.

Zobacz wyniki