Zakończył się Zimowy Obóz Karate, w którym w dniach 13-19.02.2022 r. w Wygoninie brali udział zawodnicy z sekcji Karwiny. Na obozie razem z naszą grupą ćwiczyli członkowie klubów: Gdańskiego Klubu Karate Tradycyjnego, Klubu Karate Tradycyjnego Gdynia, Kuru-Obi Gdańsk oraz Starogardzkiego Klubu Karate Tradycyjnego. Dzięki takiemu połączeniu sił młodzież poznaje różne formy i metody treningu preferowane przez innych instruktorów a baza sportowo-rekreacyjna Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie zapewnia wyśmienite warunki do trenowania w trakcie zimowej aury. Działania opiekuńczo-wychowawcze w tym ośrodku są szczególnie mocną stroną, gdyż wspierają nas wychowawcy na stałe zatrudnieni w tym miejscu. Pod koniec obozu odbył się egzamin na stopnie uczniowskie kyu, który wszyscy przebrnęli pozytywnie oraz Obozowy Turniej Karate Tradycyjnego Dzieci. W turnieju startowało tylko 4 naszych zawodników, ale zdobyli aż 3 złote medale:

  • Aleksandra Bielicka – I miejsce w kata dzieci ur. w 2011-12 r.,
  • Wiktor Tarasiuk – I miejsce w kata i w kumite młodzików (ur. 2009-10r.).

 

Poniżej fotorelacja.