W dniach 03-09 stycznia 2021 roku w Domu Wczasów Dziecięcych Wygoninie (powiat kościerski) sekcja Karwiny naszego klubu była na Zimowym Obozie Karate. Mimo wielu niepokojów udało się zorganizować szkolenie w formie obozu dla takich podmiotów jak nasz klub, który jako członek Polskiego Związku Karate prowadzi treningi w ramach sportu dzieci i młodzieży, przygotowując zawodników do startu w różnego rodzaju zawodach. Razem z naszą skromna grupą w obozie wzięli udział młodzi zawodnicy z Gdańskiego Klubu Karate Tradycyjnego, Klubu Karate Tradycyjnego Gdynia, klubu „Kuru-Obi” Gdańsk oraz Starogardziego Klubu Karate Tradycyjnego. Razem było 76 ćwiczących, co stanowiło rekordowo dużą grupę , jak na obóz zimowy. Oprócz 6 instruktorów karate w pracę opiekuńczo-wychowawczą zaangażowani byli wychowawcy ośrodka, którzy z młodszymi uczestnikami obozu prowadzili różne zajęcia w formie zabaw, konkursów, wyścigów sportowych, rekreacji na świeżym powietrzu i zajęć świetlicowych. Bardzo bogata infrastruktura ośrodka pozwala na realizację programów z różnych dziedzin, a przykładem może być to co udało nam się tam dokonać. Poniżej fotorelacja.

 

Treningi karate

 

Wieczorne zajęcia na sportowo

 

 

 

Wieczorne zajęcia na wesoło, np. dyskoteka

 

W ciągu dnia dużo świeżego powietrza, było naprawdę dużo śniegu

 

 

Nasze kluczowe działania – egzamin na stopnie uczniowskie kyu, ….

 

oraz Obozowy Turniej Karate Tradycyjnego

 

Skromne podsumowanie na ognisku i sali gimnastycznej, przedstawienie wyników egzaminów, wręczenie nagród i pamiątkowych gadżetów.