Zapraszamy na XVI Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym ITKF, które odbędą się w Łodzi w Atlas Arenie w dniach 6-7 października 2012 r. Mistrzostwa rozegrane zostaną pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Reprezentanci naszego kraju od wielu lat należą do ścisłej czołówki światowego karate. Z ostatnich mistrzostw świata (Kurytyba, Brazylia 2010) polscy karatecy przywieźli 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale! Od 1992 r. polska kadra zdobyła ponad 300 medali mistrzostw świata i Europy, w tym aż 125 tytułów mistrzowskich.

Miejsce rozegrania mistrzostw nie jest przypadkowe – Łódź jest kolebką karate tradycyjnego w Polsce – w tym roku mija 40 lat od kiedy to właśnie w Łodzi rozpoczęła się historia karate. Tutaj znajduje się siedziba Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, stąd też wywodzi się wielu utytułowanych zawodników i zawodniczek – medalistów mistrzostw świata i Europy.

W XVI Mistrzostwach Świata ITKF w Karate Tradycyjnym rozgrywanych w Atlas Arenie zawodnicy z całego świata rywalizować będą w konkurencjach: kata indywidualne i drużynowe, fuku-go, ko-go kumite, kumite indywidualne i drużynowe oraz en-bu. Wystartują w kategoriach wiekowych seniorów, młodzieżowców, juniorów i kadetów.

Obecnie zawodnicy – członkowie kadry narodowej Polski, intensywnie przygotowują się do mistrzostw podczas zgrupowań w najnowocześniejszym w Europie ośrodku sztuk walki – Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” (www.dojostarawies.com).

Przy okazji mistrzostw świata odbędzie się również II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, w którym zmierzą się najmłodsi karatecy tradycyjni z klubów z całej Europy.

Karate tradycyjne przez 40 lat w Polsce stało się zjawiskiem społecznym – trenują prezesi dużych przedsiębiorstw, studenci, a także rzesze dzieci w całej Polsce. Karate uczy samodyscypliny, samorozwoju. Nieoceniony pozostaje jego wpływ na zdrowie. Prof. Tomasz Karski podkreśla, że karate doskonale zapobiega wadom postawy i skoliozom tzw. idiopatycznym u dzieci więcej, a w niedawno opublikowanym wywiadzie dla Gazety Wyborczej dr Robert Śmigielski, wieloletni szef olimpijskiej misji medycznej, przyznaje: „Jako lekarz zalecałbym gimnastykę, karate, dżudo i generalnie sporty walki. Są najbardziej ogólnorozwojowe, rozwijają wszechstronnie i harmonijnie. To wbrew pozorom rzadkość, takie zalety ma niewiele dyscyplin” (Sport to choroba, ale stosunkowo niegroźna. Gazeta Wyborcza, 1-2 września 2012 r.). Trenując karate, poprawiając zdrowie fizyczne, rozwija się swój charakter.Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom na XVI Mistrzostwach Świata ITKF w Karate Tradycyjnym!

Wstęp wolny!