W dniu 08.03.2015 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie, przy ul. Strzeleckiej 9, odbył się Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego, którego organizatorem był Karate Klub Wejherowo oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku. W zawodach startowało 291 zawodników z 9 klubów. Dekoracji najmłodszych zawodników dokonał Wojewoda Pomorski Pan Ryszard Stachurski. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Wejherowie, Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz Urzędu Gminy Szemud.

Liczna reprezentacja Karate Klubu Gdynia (sekcje CENTRUM, SOKÓŁKA i KARWINY) po raz kolejny nie zawiodła, zdobywając w sumie 12 krążków i zajmując tym samym 3 miejsce w klasyfikacji medalowej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Nasz utytułowany już karateka, tegoroczny maturzysta i miejmy nadzieję przyszły inżynier, Oskar Suchecki. 2 medale złote w konkurencjach kata i fuku-go oraz srebrny w kumite powiększyły jego znaczący już dorobek. Nie zawiodła również ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski Sandra Kurek, która zwyciężyła w kata i zajęła drugie miejsce w kumite. Czwarte złoto w turnieju dla Karate Klubu Gdynia, w silnie obsadzonej konkurencji kata seniorów, zdobył Tomasz Konieczny, który w taki właśnie sposób przypieczętował swój powrót do treningów po ponad rocznej przerwie. Jak widać przerwa bynajmniej nie zaszkodziła, a głód sukcesu dał o sobie znać w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dwa premiowane miejsca zajął także Damian Biniewicz – wywalczył brąz w kumite oraz czwarte miejsce w fuku-go.

W zawodach dzielnie walczyli także Nasi młodsi reprezentanci. Grzegorz Twardowski zdobył srebrny medal w kata, a tuż za nim, sprawiając olbrzymią niespodziankę, uplasował się Łukasz Chojecki, który już w swoim pierwszym życiowym występie w zawodach był w stanie zdeklasować zawodników posiadających od niego wyższe stopnie. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek wielkiej kariery! Kolejne medale i premiowane miejsca w swoich kategoriach zdobyli: Mikołaj Stańczuk – srebro w kata, Paweł Buksakowski – brąz w kata oraz Dominik Dąbrowski – brąz w kata.